Termomodernizacja i ekologia

Termomodernizacja i ekologia

Termomodernizacja ma wiele zalet. Jedną z nich jest ekologiczny aspekt takiego remontu. Możemy wskazać wiele źródeł zanieczyszczeń, które łatwo zniwelować za pomocą termomodernizacji.

Dobrym przykładem jest notoryczne zanieczyszczenia powietrza dymem kominowym. Statystyczny Polak wrzuca do pieca „co popadnie” – stare gazety, opakowania po produktach spożywczych, a czasem nawet pudełka po środkach chemicznych.

Efektem takiej polityki grzewczej jest trujący dym, który zatruwa powietrze wokół budynku. Dodajmy, że zanieczyszczenia powietrza są uważane za częstą przyczynę chorób serca. W związku z tym, na klarowności powietrza powinno nam zależeć zarówno ze względów ekologicznych, jak z powodu dbałości o własnej zdrowie.

Powietrze jest zatruwane również przez elektrownie, dzięki którym korzystamy z większości niezbędnych w domu sprzętów. Im więcej energii zużywamy, tym bardziej przyczyniamy się do globalnego problemu zanieczyszczonego powietrza. Co może w tej kwestii zdziałać termomodernizacja?

Po pierwsze, modernizacja termicznej strony budynku pomaga w zmniejszeniu ilości zużywanej energii. Udoskonalenie izolacji budynku pozwala na efektywniejsze ogrzewanie i mniejsze straty ciepła.

Dzięki temu zmniejszymy ilość zużywanego paliwa grzewczego. Zmniejszmy również ilość zużywanej energii elektrycznej – przynajmniej tej pochodzącej od zewnętrznych dostawców.

Termomodernizacja stawia na odnawialne źródła, a więc rozwiązania ekologiczne. Mowa o kolektorach słonecznych lub kotłach na biomasę. Oba rozwiązania są przyjazne dla środowiska i stanowią efektywne źródło energii.

schody kręte wanny do zabudowy www.ceefinancialhub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *