Na czym polega termomodernizacja?

Na czym polega termomodernizacja?

Jeśli zimą nagrzejemy mieszkanie przed pójściem spać i zamkniemy wszystkie okna, rano i tak będzie zimno. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ budynek nie jest szczelnym pojemnikiem, który nie przepuszcza powietrza.

Niedokładnie uszczelnione okna, ściany lub dach przyspieszają proces wychłodzenia budynku. Poza tym, materiały z których wykonano budynek i jego elementy, np. okna, charakteryzują się określoną przewodnictwem cieplnym, co oznacza, że ciepło „ucieka” przez nie z różną prędkością. Termomodernizacja ma na calu zminimalizowanie tego zjawiska.

Uniknięcie nadmiernych strat ciepła prowadzi w prostej linii do dużych oszczędności. Budynek, który lepiej „trzyma” ciepło, może być rzadziej ogrzewany. Do tego proces nagrzewania pochłania mniej paliwa.

Jest to ważny argument przemawiający za termomodernizacją, która jest niemałą inwestycją. Skuteczna termomodernizacja zaowocuje stopniowy oszczędnościami, a więc inwestycja na pewno się zwróci.

Termomodernizacja obejmuje nie tylko udoskonalenie izolacji cieplnej budynku. Równie ważnym zagadnieniem jest modernizacja źródeł energii cieplnej. Nowoczesne budownictwo stawia na odnawialne źródła energii, przede wszystkim na efektywne wykorzystanie energii słonecznej.

Częścią procesu termomodernizacji może być więc instalacja kolektorów słonecznych na dachu nieruchomości. Podobnie jak w przypadku poprawianie charakterystyki izolacyjnej budynku, kolektory są inwestycją, która zacznie przynosić dochód po kilkunastu latach użytkowania. Odnawialne źródło energii częściowo uniezależnia mieszkańców od komercyjnych dostawców, a cenne złotówki zostają w portfelu.

Producent mebli Mextra firany do kuchni nowoczesne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *