Etapy

Kto dostanie premię? 0

Kto dostanie premię?

Audyt energetyczny, który powinien być pierwszym etapem termomodernizacji budynku da nam odpowiedź na pytanie odnośnie zakresu remontu i kosztów, które będziemy musieli ponieść.

Od wyników audytu zależy również to, czy inwestycję będziemy musieli sfinansować sami, czy pomoże nam w tym BGK, który może udzielić wysokiej premii, ale nie każdy wnioskodawca jest w stanie uzyskać dopłatę.

Premię otrzymamy wtedy, gdy w wyniku termomodernizacji uzyskamy istotne zmniejszenie zapotrzebowania na energię w skali roku. Jeśli np. modernizujemy tylko system

www.podjadalnia.pl Czytaj dalej
Etapy termomodernizacji 0

Etapy termomodernizacji

Termomodernizacja oznacza przede wszystkim remont budynku. Zanim kolejne elementy zostaną wymienione lub zmodyfikowane, trzeba jeszcze załatwić parę formalności. O termomodernizacji będziemy również pamiętać po wykonaniu prac w budynku, bo najprawdopodobniej pozostanie nam kredyt do spłacenia.

Z tematem termomodernizacji wiążą się więc prace remontowe, kredyt, audyt i premia. W jakiej kolejności powinniśmy zająć się tymi wszystkimi kwestiami? Na samym początku na pewno warto wykonać audyt energetyczny.

Czytaj dalej