Czy termomodernizacja się opłaca?

Czy termomodernizacja się opłaca?

Termomodernizacja to duża inwestycja, zazwyczaj finansowa z kredytu. Niejednokrotnie wymaga gruntownego remontu budynku, wymiany wielu instalacji i wdrożenia nowych systemów pozyskiwania energii.

Każdy, kto ma zamiar przystąpić do realizacji takiego przedsięwzięcia musi zadać sobie pytanie – czy to na pewno się opłaca? Przypomnijmy najpierw argumenty przemawiające za przeprowadzeniem termomodernizacji budynku.

Pierwsze „za” dotyczy kosztów pozyskiwania energii z zewnętrznych źródeł. Zarówno energia elektryczna, jak i paliwo wykorzystywane do ogrzewania budynku generują wysokie koszty.

Termomodernizacja to skuteczny sposób na zmniejszenie wydatków w tym sektorze. Zwiększenie izolacji cieplnej, udoskonalenie systemu wentylacji czy instalacja generatorów energii ze źródeł odnawialnych to tylko niektóre możliwości realnego obniżenia kosztów utrzymania budynku.

Wśród zalet termomodernizacji nie można zapominać o względach ekologicznych. Innymi słowy, modernizację budynku warto przeprowadzić, gdy traktujemy poważnie postulaty ekologów i czystość środowiska oraz zachowanie naturalnych zasobów Ziemi to kwestie dla nas istotne.

Wszelkie zachowania proekologiczne cieszą się dużym poparcie społecznym – jest to dobry argument dla firm, które dzięki termomodernizacji nie tylko zmniejszą koszty utrzymania, ale również zyskają w oczach dużej grupy klientów.
Poza tymi uniwersalnymi zaletami termomodernizacji, warto pamiętać, że najdokładniejszej odpowiedzi na pytanie o opłacalność remontu udzieli nam audyt energetyczny. Po przeprowadzonym audycie dowiemy się jak wysokie koszty musimy ponieść i jak wiele możemy zyskać.

schody spiralne mieszkanie dla rodziny od dewelopera http://jandach.pl/pl/domy-i-mieszkania-kiekrz domy Kiekrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *