Co zmieni termomodernizacja?

Co zmieni termomodernizacja?

Czytając o termomodernizacji dowiemy się na pewno, jakie będę efekty zmian wprowadzonych w remontowanym budynku. Zmniejszenie rachunków za energię elektryczną, mniejsze rachunki za gaz, efektywniejsze ogrzewanie i większa ekologiczność budynku.

Osoby, które planują wprowadzenie zmian zadają sobie jednak jeszcze jedno, ważniejsze z punktu widzenia mieszkańca pytanie – co dokładnie zostanie wymienione lub zainstalowane w samym budynku?

Odpowiedź będzie się trochę różnić w odniesieniu do kolejnych nieruchomości. Wprowadzenie danego rozwiązania zależy od wyników przeprowadzonego przed remontem audytu. Różne budynki będą wymagały wymiany lub instalacji innych elementów. A jakie możliwości w ogóle wchodzą w grę?

Termomodernizacja może objąć wymianę warstwy ociepleniowej budynku. Mowa zarówno o ociepleniu ścian oraz dachów, jak i stropów ulokowanych nad nieogrzewanymi piwnicami. W ramach remontu warto udoskonalić również warstwę cieplną podłóg na gruncie.

Ogrzewanie to także woda użytkowa, a więc wymianie może podlegać cały system zaopatrzenia w ciepłą wodę. Duże znaczenie ma również ilość zużywanej wody – termomodernizacja przewiduje w związku z tym instalację urządzeń zmniejszających liczbę wykorzystywanych litrów.

Modernizacji lub wymianie podlega także instalacja grzewcza budynku i źródło ciepła. Kotłownia lub węzeł ciepłowniczy zostaną zaopatrzone w elektroniczne sterowniki. Termomodernizacja przewiduje także zmiany w systemie wentylacyjnym budynku.

Wymianie lub modyfikacjom mogą zostać poddane m.in. okna i drzwi zewnętrzne Radom. Remont może objąć też objąć instalację zupełnie nowych urządzeń systemów, przede wszystkim systemu zasilania w oparciu o energię słoneczną lub biomasę.

płytki Tubądzin folie.biegnę.com.pl akcesoria.omijanie-korkow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *