Audyt

Po co audyt energetyczny? 0

Po co audyt energetyczny?

Zanim zdecydujemy się na zmodernizowanie termalnej strony budynku, powinniśmy zlecić audyt energetyczny. Mimo że jest to dodatkowy koszt, z paru powodów warto się na audyt zdecydować. Co to za powody?

Pierwszy przyczyna to po prostu odpowiedź na pytanie o opłacalność inwestycji. Audyt określi zakres remontu i głębokość zmian, jakie trzeba wprowadzić w procesie termomodernizacji. Dokładna kontrola kolejnych instalacji wykaże czy remont w ogóle jest konieczny, a jeśli tak – to na jaką skalę.

Audyt to również ważny dokument, który musimy okazać bankowi, gd

Czytaj dalej
Kto przeprowadza audyt? 0

Kto przeprowadza audyt?

Audyt energetyczny jest ważnym krokiem w procesie termomodernizacji budynków. Wyników audytu wymaga zarówno bank kredytujący, jak i BGK, który udzieli nam premii termomodernizacyjnej.

Audyt ma też duże znaczenie dla samego właściciela nieruchomości, który dowie czy inwestycja tego typu w ogóle ma sens, a jeśli tak – to na jak dużą skalę remont jest potrzebny. A kto powinien zająć się tym pierwszym, tak istotnym etapem procesu termomodernizacji?

Zgodnie z ustawą można powiedzieć, że nie ma to większego znaczenia. Innymi słowy, ustawa nie określa ściśle kwalifikacji osoby przeprowadzającej audyt energetyczny. Czy jednak oznacza to, że możemy

www.artcd.pl Czytaj dalej